Yıl 2005. Profesyonel kameralar da, cep telefonlarındaki kameralar da yeterince gelişmiş değil. Video paylaşma servisleri yok ya da popüler değil. İnternet, yüksek çözünürlüklü bir videoyu anında izlemek için dahi yeterince hızlı değil. Videolar web üzerinden neredeyse yalnızca Adobe Flash ile izlenebiliyor ve bilgisayarın performansı da videonun belirli kalitenin üzerinde izlenmesini doğrudan etkiliyor. Kısa film ya da video ile uğraşan kişilerin profesyonel seviyede paylaşım yapması zor. Paylaşılabildiğinde ise, en/boy oranı, kare hızı, sıkıştırma oranı ve şekli gibi çeşitli faktörler, yaratıcıların sağlıklı paylaşım yapmasını etkiliyor. Filmlerini ya da videolarını göstermeleri, seslerini duyurabilmeleri, motivasyonlarını koruyabilmeleri zor. Böyle bir noktada, kazanç düşünülmeden, yoğun trafiği de kaldırabilecek şekilde bu sitenin temelleri atılıyor.
Yıl 2006. Çok da kısa sayılmayacak bir sürede ilgi görerek, çeşitli film, video ve teknik bilgi paylaşımlarının doğrudan yaratıcıları tarafından yapılmasına olanak sağlanıyor.
Proje, çeşitli sebeplerden dolayı devam edemiyor; fakat, arşiv amaçlı olarak uzun bir süre yine de aktif kalıyor.
Yıl 2020. 15 sene sonra güzel hatıralarla birlikte veda zamanı geliyor. Geriye tek gözlü bir logo bir de slogan kalıyor..
si e il m ti m co kameramdan @ .